0 0
Read Time:5 Minute, 17 Second

10 najlepszych gier wideo z gatunku Open-World

Microsoft rozpoczął Super Saver Sale, która obejmuje wiele ukochanych gier wideo z otwartym światem na konsolę Xbox, których ceny spadły nawet do 90 procent od ich pierwotnej wartości. Są znaczące zniżki na popularne tytuły jak np. Mass Effect: Andromeda, Red Dead Redemption 2, oraz Watch Dogs 2 dostępne, co jest okazją, której posiadacze Xboxa nie mogą przegapić.

Gatunek otwartego świata spopularyzował się w ostatniej dekadzie, a wiele udanych gier wideo zachwyciło się pięknymi krajobrazami, niekończącymi się misjami, dużymi mapami i swobodą rozgrywki, jaką może zaoferować ten gatunek. Jednak niektóre gry z otwartym światem są oczywiście lepsze od innych, a każda z nich zapewnia odrębne doświadczenie. Jeśli gracze chcą poznać wciągające mapy i ich niekończące się możliwości w tym gatunku, oto najlepsze gry, w które warto zagrać, według Metacritic.

10 Red Faction (2007) – 87

Gra została po raz pierwszy wydana w 2009 roku, ale gracze nie mogą przejść przez jej wciągający i zabawny otwarty świat. Podąża za ruchem Red Faction, partyzantką, która walczy o uzyskanie niezależności od „Earth Defensive Force”, a gracze wcielają się w jednego z żołnierzy zbuntowanej grupy.

Red Faction Guerrilla jest niezwykle rozrywkowa i oferuje wiele opcji rozgrywania questów, eksploracji każdej mapy, na którą gracz zostaje wprowadzony, oraz niszczenia mnóstwa rzeczy. Posiada również bardzo skuteczną i zabawną kampanię kooperacyjną. Jedyną rzeczą, której jednak brakuje, jest dobra historia.

9 Crackdown (2007) – 83

Może i jest to gra z 2007 roku, ale jej mechanika i rozgrywka wciąż sprawiają, że… Crackdown trzyma się dziś jako jedna z najlepszych gier z otwartym światem dla graczy casualowych. Gracze wcielają się w agenta, którego zadaniem jest zlikwidowanie trzech lordów zbrodni, a gra oferuje wiele różnych sposobów, by to zrobić.

Zapewnia tak wiele rzeczy do zrobienia w ramach swojego otwartego świata, że łatwo jest się zgubić w rozrywce związanej z kradzieżą samochodów, automatycznym ich ulepszaniem, wywoływaniem wybuchów, rozbijaniem samochodów i strzelaniem do złoczyńców w obrębie ulic Pacific City, ale to wszystko jest tego bardzo warte.

8 Fallout: New Vegas (2010) – 84

Wielu graczy uważa, że. Fallout: New Vegas być jedną z gier, które powinny zostać zremasterowane z grafiką z 2022 roku, biorąc pod uwagę, że kiedy wyszła w 2010 roku, dostarczyła graczom bezprecedensowych wrażeń z gry, które pozostawiły wielu fanów przyklejonych do ekranów.

Przygody Vault Dwellers, którzy decydują się na eksplorację postapokaliptycznego świata Wasteland po niszczycielskiej destrukcji Atom Bomb, są z pewnością intrygujące, zabawne i warte więcej niż kilku godzin rozgrywki.

7 Death Stranding: Director’s Cut (2019) – 85

Wielu uważa, że Death Stranding jedna z niewielu niehorrorowych gier wideo, które są autentycznie przerażające, i to nie bez powodu – historię Sama Portera Bridgesa pod kierunkiem legendarnego twórcy gier wideo Hideo Kojimy można określić jedynie jako gender-defying.

Death Stranding’rozgrywka ma wielką wartość, ale to, co naprawdę zachwyca w tej wyjątkowej i zaskakującej grze, to jej historia i opadająca jak szczęka oprawa wizualna, która obiecuje graczom niezapomniane i niezwykłe doświadczenie.

6 Fallout 4 (2015) – 87

Fallout: Las Vegas stał się jednym z najlepszych i najpopularniejszych tytułów franczyzy tylko po to, by zostać prześcigniętym przez swoją kolejną grę: Fallout 4. W tym tytule po raz kolejny gracze muszą opuścić bezpieczeństwo swoich Krypt i zmierzyć się z postapokaliptycznym światem pełnym raiderów, mutantów, ghuli i innych radioaktywnych stworzeń.

Otwarty świat oferuje tak wiele do zrobienia, że często główna misja zostaje rzucona na bok przez graczy tylko po to, by odkrywać inne Krypty, jaskinie, miasta i miasteczka oraz strzelać do wszystkiego, co stanowi zagrożenie dla gracza i innych NPC. Gra jest niesamowicie przyjemna w odbiorze, chociaż czasami jest trochę za łatwa.

5 Halo Infinite (2021) – 87

Na szczęście, Halo jest jedną z najlepszych franczyz gier wideo na Xbox Game Pass, dlatego każdy, kto chce zagrać w ten tytuł, może go zdobyć za uczciwą cenę miesięcznego abonamentu. Odzyskuje on wszystko, co fani kochają w poprzedniej Halo tytuły i czyni je jeszcze lepszymi.

Gracze dostają możliwość wcielenia się w ikonicznego Master Chiefa, a misje podzielone są między liniowe zadania i eksplorację otwartego świata, co wzbogaca doświadczenie w taki sposób, że… Halo Infinite czuje się jak jedna z najbardziej kompletnych gier tego typu.

4 Metal Gear Solid (2003) – 87

Jest niewiele tytułów, które tak dobrze przeszły ze swoich starych tytułów do najnowszych, a w przypadku tej gry… Metal Gear Solid franczyza okazała się być jedną z nich. Dziewiąta odsłona ukochanej franczyzy jest niemal bezbłędna pod względem głębi rozgrywki.

Liczne koncepcje, funkcje i interaktywne otoczenie, które warunkują sposób, w jaki Snake porusza się, skrada, strzela i wypełnia misje, są tak wciągające, jak to tylko możliwe, i z łatwością mogą zahaczyć każdego gracza, aby grać przez wiele godzin.

3 Grand Theft Auto V (2013) – 97

Legendarny już Grand Theft Auto V nie trzeba przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej udanych gier wszech czasów, mimo że swego czasu była uwikłana w kontrowersje ze względu na swoją brutalność. Gra zdecydowanie przetrwała próbę czasu i choć została wydana w 2013 roku wiele osób gra w nią do dziś.

Gracze mają niemal przytłaczającą ilość wolności jako przestępcy w obrębie miasta Los Santos i mogą zdecydować się na latanie swoimi samochodami poza budynkami miejskimi, ucieczkę przed policją, zabijanie innych przestępców lub cywilów lub granie w bardzo zabawne questy, wśród innych swobód, które są niesamowicie zabawne.

2 Red Dead Redemption 2 (2018) – 97

Red Dead Redemption 2 oferuje graczom wiele fantastycznych elementów. Trudno wybrać tylko jeden, który sprawił, że ta gra wyróżnia się na tle wielu innych tytułów, ale wśród jej najlepszych cech można wymienić wciągającą narrację, niezapomniane postacie, wciągającą rozgrywkę i niezwykłą historię.

Jej westernowa fabuła i filmowe podejście, które śledzi historię Arthura Morgana i gangu banitów Van der Linde, uciekających przez całą Amerykę, dowodzi, jak bardzo zasługuje na powszechne uznanie. Można śmiało powiedzieć, że jest to doświadczenie gry na całe życie.

1 Grand Theft Auto IV (2008) – 98

Rockstar Games z pewnością wie, jak tworzyć atrakcyjne i niesamowicie zabawne gry z gatunku shooterów z otwartym światem, dlatego nie dziwi fakt, że… Grand Theft Auto franczyza ma kolejny tytuł, który został uznany za grę roku przez Metacritic i osiągnął najwyższy wynik w swoim gatunku.

Gra kieruje się tymi samymi zasadami, co poprzednie i przyszłe tytuły franczyzy, a gracze mają swobodę popełniania wszystkich questów i przestępstw, jakich chcą w otwartym świecie Liberty City. Gra oferuje wiele godzin rozgrywki, która nigdy się nie nudzi. Ilość opcji jak grać i ukończyć grę udowadnia dlaczego jest ona przez wielu uważana za arcydzieło.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *