0 0
Read Time:2 Minute, 46 Second

Avatar 2″ wyprzedza „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” w globalnym box office i staje się czwartym obrazem wszech czasów

 

Avatar: Droga wodna” wciąż zyskuje na popularności.

Przebój Jamesa Camerona jest obecnie czwartym najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów w globalnym box office, po tym jak przekroczył 2,071 miliarda dolarów zarobionych globalnie przez „Star Wars: The Force Awakens”, bez uwzględnienia inflacji. Droga wody zakończyła się w piątek z ogólnoświatową sumą 2,074 miliarda dolarów, co oznacza, że Cameron wyreżyserował trzy z czterech najlepiej zarabiających filmów wszech czasów. Disney, który odziedziczył serię Avatar po przejęciu 20th Century Fox, również zdominował górną część listy.

Na czele listy wszech czasów znajduje się oryginalny Avatar Camerona (2,92 miliarda dolarów), a za nim Avengers Marvela: Endgame (2,79 mld dolarów) i Titanic Camerona (2,194 mld dolarów).

Analitycy Box office uważają, że The Way of Water ostatecznie wyprzedzi Titanica, nawet pomimo tego, że zremasterowana wersja 3D Titanica zostanie ponownie wydana w przyszłym tygodniu na czas Walentynek (Paramount zajmuje się reedycją w kraju, podczas gdy Disney i 20th Century mają obowiązki międzynarodowe).

Od momentu wejścia na ekrany kin na całym świecie w połowie grudnia, Avatar 2 pobił wszelkie oczekiwania po tym, co niektórzy uznali za przeciętne otwarcie.

W ten weekend film z łatwością utrzyma się na pierwszym miejscu w Ameryce Północnej z wynikiem 15 milionów dolarów w 3,600 kinach. W zestawieniu nie zabraknie również mocnych filmów, takich jak „Puss in Boots: The Last Wish, A Man Called Otto i M3GAN.

Żaden z nowych filmów tego weekendu nie wejdzie do pierwszej piątki.

Hard-R horror Brandona Cronenberga „Infinity Pool” ma szansę na ósme miejsce z otwarciem w granicach 3 milionów dolarów w 1,830 kinach. Film Neon miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w zeszłym tygodniu, choć publiczność została uraczona wersją NC-17. Wersja grana w kinach w Ameryce Północnej została w pewnych fragmentach przerobiona, aby otrzymać ocenę R.

Left Behind: Rise of the Antichrist, pokaz specjalny grający w 1,835 kinach, powinien podążać na dziewiątym miejscu z 2,2 mln dolarów – 2,4 mln dolarów dla Fathom. Billie Eilish: Live at the O2, również będący wydarzeniem specjalnym, powinien zarobić od 1,2 do 1,3 miliona dolarów z zaledwie 600 pokazów (koncert grany tylko w piątek).

W kasie kin specjalnych, „Kobiety mówią” Sarah Polley, po zdobyciu kilku nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, zwiększyły swoją liczbę kin do 707 lokalizacji. Oczekuje się, że ten uznany film, wyprodukowany przez MGM, zarobi w ten weekend 1,1 miliona dolarów, a jego łączna suma w kraju wyniesie 4,5 miliona dolarów.

Pozostałe filmy lądujące w kategorii najlepszy obraz, w tym Avatar, były już intensywnie grane w kinach, a wiele z nich jest już dostępnych w domach. Niemniej jednak, niektóre z nich zwiększają liczbę miejsc w kinach w nadziei na zdobycie nagrody za najlepszy film lub inne nominacje.

Jednym z takich filmów jest To Leslie, indie film z Andrea Riseborough, który nie zrobił prawie żadnego biznesu w październiku ubiegłego roku, gdy wydany w 28 lub tak teatrów. Jednak po tym, jak napędzana przez celebrytów kampania społeczna doprowadziła do tego, że Riseborough otrzymała niespodziewaną nominację do Oscara dla najlepszej aktorki, film wraca w ten weekend do sześciu kin. Według nieoficjalnych szacunków, niewielu zamierza zobaczyć „To Leslie”.

Szacunki zostaną zaktualizowane w niedzielę.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *