0 0
Read Time:12 Minute, 31 Second

Marvel's Spider-Man 2

Z The Last of Us: Part 1 wydany i God of War: Ragnarok w drodze, nie minie wiele czasu, gdy oczy fanów PlayStation zwrócą się w stronę kolejnego, bardzo oczekiwanego exclusive’a Sony: Marvel’s Spider-Man 2.

Nie mieliśmy żadnych aktualizacji na temat gry od jej reveal trailer w zeszłym roku, prawie rok po premierze Spider-Man: Mile Morales. Ten trailer pokazał nam Petera i Milesa walczących z przestępcami w nocy przed oglądaniem Venoma wychodzącego z cienia, a wszystko to podczas gdy człowiek z rosyjskim akcentem mówi nad sceną.

To wszystko, co oficjalnie wiemy o grze, ale jest jeszcze kilka rzeczy, które zostały teasowane w Spider-Man oraz Miles Morales. Poniżej przyjrzymy się wszystkim głównym postaciom, które mogą pojawić się w Spider-Man 2, bazując na tym, gdzie poprzednie gry ich zostawiły i do czego mogą się posunąć w sequelu.

Peter Parker

Marvel's Spider-Man

Peter był w ładnym miejscu pod koniec Miles Morales. Kiedy wrócił z Sokovii w poszukiwaniu nowej pracy, ujawnił, że on i MJ kupili dom (choć przypuszczalnie MJ kupiła go na swoje nazwisko, biorąc pod uwagę niestabilne dochody Petera). Nie tylko ma dach nad głową, co nie zawsze miało miejsce w pierwszej grze, ale także on i MJ wydają się być w stabilnym związku. Wygląda jednak na to, że Peter zostanie wystawiony na próbę w sequelu, ponieważ poprzednie gry wskazywały, że jego najlepszy przyjaciel Harry Osborne związał się z symbiontem Venoma.

Oczywiście spodziewamy się, że Peter przynajmniej raz w sequelu splątuje się z Venomem i będzie siłował się na uwolnienie Harry’ego, ale wydaje się prawdopodobne, że Peter w pewnym momencie historii również zwiąże się z symbiontem. Insomniac celowo nie uwzględnił czarnego kombinezonu Spider-Mana w kostiumach do oryginalnej gry, twierdząc, że chcą zachować niektóre kombinezony dla przyszłych historii, więc należy sądzić, że w sequelu zobaczymy Petera w ikonicznym czarnym kombinezonie. To taki klasyk Spider-Man historia, że wydaje się wysoce nieprawdopodobne, aby Insomniac nie zaadaptował jej.

Miejmy nadzieję, że Peter wyjdzie przez swój konflikt z Venomem i symbiontem w porządku. Część historii powinna skupić się również na dążeniu Petera do znalezienia nowej pracy i może to doprowadzi nas do innego wybitnego naukowca, który został pokazany pod koniec Miles Morales brak ręki…

Miles Morales

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Miles miał swoje pierwsze traumatyczne doświadczenie jako Spider-Man w grze spin-off, ponieważ stracił przyjaciela z dzieciństwa Finna „The Tinkerer” Masona podczas kulminacyjnej bitwy w Harlemie. Ponieważ gra zawierała również jego pierwszą konfrontację z wujkiem Aaronem, a.k.a. The Prowler, trudno jest określić, gdzie dokładnie historia zabierze Milesa, ponieważ nie ma on wielu pamiętnych komiksowych runów, z których mógłby czerpać.

Wydaje się, że jego celem będzie Kingpin, który był wściekły, gdy Miles udaremnił jego próby przejęcia Harlemu w ostatniej grze, ale wydaje się mało prawdopodobne, że będzie to główny konflikt Milesa w Spider-Man 2.

Zamiast tego zastanawiam się, jaka będzie rola Milesa w walce z Venomem. Wszyscy spodziewają się, że Peter dostanie czarny strój symbionta, tak jak ma to miejsce w komiksie – i zostało niesławnie zaadaptowane w Spider-Man 3 film – ale co jeśli Miles dostanie zamiast tego czarny kombinezon? Miles jest wciąż młody i niedoświadczony; nie byłoby trudno wyobrazić sobie, jak jego lekko zarozumiała i pewna siebie osobowość mogłaby zostać spaczona i wydobyć jego ciemniejszą stronę w trakcie gry, z Peterem jako tym, który musi sprawić, że zobaczy światło, zanim przekroczy linię i spali wszystkie swoje mosty.

Być może to może nawet doprowadzić do walki z bossem Spidey vs Spidey? Tak czy inaczej, zdobycie czarnego kombinezonu może być ważną nauką w podróży Milesa jako Spider-Mana.

Harry Osborn

Venom w filmie

Tak naprawdę głos Harry’ego słyszeliśmy tylko w towarzystwie nieruchomego zdjęcia w Spider-Man, wraz z kilkoma przebłyskami jego pływania w tym zbiorniku, ale zobaczymy go o wiele więcej w Spider-Man 2. Wygląda na to, że jego Venom będzie głównym złoczyńcą historii, walczącym z oboma spider-menami i być może kimś, kto brzmi bardzo podobnie do Kravena the Huntera (może sprzymierzy się z oboma Spideyami, by z nim walczyć).

Wszystko to jest spodziewane, ale co stanie się z Harrym, gdy symbiont w końcu opuści go dla jednego ze spider-manów? Przypuszczalnie Harry będzie zły na Spider-Mana za odebranie mu rzeczy, która utrzymywała go przy życiu i będzie szukał zemsty. Na szczęście dla niego, ma dostęp do wojskowej technologii Oscorpu. Czyżby użył tych dyniowych bomb, które widzieliśmy w pierwszej grze, a także szybowca i hełmu?

Być może zobaczymy, jak Harry staje się Green Goblinem, gdy Venoma nie ma w pobliżu. Jeśli Insomniac naprawdę chciał zrobić coś szalonego, może nawet moglibyśmy dostać wariant Czerwonego Goblina (kiedy Zielony Goblin jest opętany przez symbionta Carnage’a), choć oczywiście nie byłby w rzeczywistości czerwony, ponieważ Carnage nie wydaje się istnieć w tym uniwersum… jeszcze.

Możliwe jest również, że Insomniac chciałby zachować Green Goblina dla Spider-Mana 3 i nie pędzić przez niego w jednej historii. Mogliby zdecydować się na koegzystencję Venoma i Spider-Mana w czarnym stroju, z tylko maleńkim skrawkiem symbiontu przyczepiającym się do Spider-Mana, podczas gdy reszta wciąż jest związana z Harrym. Ale nie wyrzucajmy jeszcze Zielonego Goblina.

Mister Negative

Historia Martina Li została dość ładnie opakowana w Spider-Man że byłbyś wybaczony za myślenie, że jego arc został zakończony, ale może mieć ważną rolę do odegrania w Spider-Man 2. Może się okazać, że Mister Negative jest jedyną osobą zdolną do zabicia Venoma.

W komiksach symbiont łączy się z Martinem Li, by stać się Anti-Venomem, białą wersją Venoma, która wykorzystuje moce Mister Negative’a, by zabijać inne symbionty jednym dotknięciem, spalając je. Skoro Spider-Man i Kraven walczą o pokonanie Venoma, to interesujące mogłoby być zobaczenie, co by się stało, gdyby Li rzeczywiście udało się związać z symbiontem. Peter i Miles mogliby nie mieć innego wyjścia, jak tylko wykorzystać jego unikalne moce, by uwolnić Harry’ego od symbionta raz na zawsze.

Czy można mu powierzyć taką odpowiedzialność? Może tak, może nie, ale to mogłoby stworzyć jedną cholerną historię odkupienia dla Martina Li.

Kraven the Hunter

Nadal nie widzieliśmy żadnych konkretnych dowodów na to, że Kraven jest w Spider-Man 2 poza rosyjskim voiceoverem w zwiastunie ujawniającym, ale głos mówi o poszukiwaniu równego sobie, kogoś, kto mógłby go pokonać w walce. To mówienie o walce jak o sporcie brzmi bardzo podobnie do Kravena, który mógłby być fajnym drugorzędnym złoczyńcą w tej historii.

Kraven to znakomity łowca dużych zwierząt, który doskonale radzi sobie zarówno w walce na odległość, jak i w zwarciu, więc byłby wyzwaniem dla Spider-Mana. Biorąc pod uwagę, jak niedoświadczony jest Miles, nie byłoby szokiem, gdyby Kraven pokonał go w walce. Oczywiście będzie chciał zabić ich obu i prawdopodobnie także Venoma, co powinno podnieść stawkę.

Nie wiadomo, jak zintegruje się ze światem stworzonym przez Insomniac; może być po prostu dziką kartą, która nie sprzymierza się z żadnym innym złoczyńcą, pojawiając się w najgorszym momencie, aby spróbować zabić Spider-Mana.

The Lizard

Jedna z postaci, która pojawiła się w scenie mid-credits z Miles Morales to doktor Kurt Connors, którego widzimy, jak pomaga Normanowi w jego projekcie leczenia choroby Harry’ego. Peter nigdy nie wspomina o Lizardzie podczas omawiania swoich przeszłych złoczyńców, więc możemy założyć, że origin story Kurta jeszcze się nie rozegrało.

Być może, gdy Norman zorientuje się, że symbiont zmienił jego syna w potwora, będzie naciskał na Kurta, by ten znalazł alternatywną metodę wyleczenia go. To może doprowadzić Kurta do pracy nad lekarstwem, które regeneruje komórki skóry, zamiast używać symbionta. Łatwo sobie wyobrazić, że Norman będzie naciskał na szybkie działanie, zmuszając Kurta do przetestowania lekarstwa na sobie i stania się Jaszczurem.

Chociaż byłoby zabawnie zobaczyć, jak wyniki tej historii pochodzenia rozgrywają się (Kraven z pewnością chętnie przetestowałby się przeciwko hybrydzie człowieka-lizarda), Peter jest zwykle ściśle spleciony z Kurtem w okresie poprzedzającym jego transformację, więc Insomniac musiałby wymyślić sposób na połączenie tych dwóch postaci.

Może być tak, że Kurt pracuje z Peterem nad tym lekarstwem, a nie Norman, dając Peterowi kolejnego mentora-naukowca, który ostatecznie zmienia się w potwora. Byłoby to jednak dość podobne do wydarzeń z pierwszej gry, więc interesujące będzie zobaczyć, jak Insomniac poradzi sobie z origin story Jaszczura.

Yuri Watanabe

Yuri Watanabe w

Yuri jest głównym sojusznikiem Spider-Mana w policji w oryginalnej grze, choć wydarzenia z rozdziałów DLC gry wysyłają ją na mroczną ścieżkę, która prowadzi ją do zabicia gangstera, uznając to za formę sprawiedliwości, która wystarczy, gdy system prawny nie zadziała. Wydaje się, że to zejście postawi ją w konflikcie z Peterem w Spider-Man 2, choć nie jest jasne, jak ona będzie czynnikiem w głównej fabule.

Być może gdyby kiedykolwiek odkryła, że Harry Osborn jest Venomem, wzięłaby na siebie zadanie zabicia go. To postawiłoby ją w bezpośredniej konfrontacji z Peterem, który z pewnością będzie próbował utrzymać Harry’ego przy życiu za wszelką cenę. W przeciwnym razie wydaje się być zbyt słabą postacią, by zmierzyć się z takimi tuzami jak Venom czy Kraven. Być może będzie bardziej skupiona na powstrzymaniu Kingpina przed odbudowaniem swojej operacji w Nowym Jorku – w pierwszym DLC do gry widzieliśmy, jak twarda jest Yuri w walce z przestępczością zorganizowaną.

W komiksie Yuri zostaje mścicielem znanym jako Wraith, więc wygląda na to, że niezależnie od tego będzie stawiała swoje kolejne kroki na tej ścieżce.

Kingpin

Kingpin w filmie

Ledwo widzieliśmy cokolwiek z Kingpina po tym, jak został pokonany i aresztowany w Spider-Man’misji otwierającej. Jednakże, pojawił się on ponownie w Miles Morales, z Milesem skutecznie udaremniającym jego plany przejęcia Harlemu. Fisk był wściekły na interwencję nowego Spider-Mana, obiecując, że sprawi, że on i wszyscy, których kocha, zapłacą.

Chociaż nie ma pojęcia, że Miles jest nowym Spider-Manem, wydaje się prawdopodobne, że Fisk będzie celował w Milesa w sequelu, coś, co sprawi, że będzie zajęty, gdy nie będzie walczył z Venomem lub Kravenem. W szczególności nie opuścił The Raft podczas wielkiego wybuchu, więc być może zostanie nagrodzony za swoje dobre zachowanie i wypuszczony z więzienia w trakcie gry, zapewniając kolejną okazję do walki z bossem.

Mary Jane Watson

Mary-Jane rozmawiająca ze Spider-Manem

Trudno być pewnym, jak dużą rolę odegra MJ w Spider-Man 2, bo choć miała swoje własne misje i wpadła w mnóstwo kłopotów w pierwszej grze, to ostatecznie nie sądzę, by jej życie naprawdę się zmieniło poza powrotem do siebie z Peterem. Nie widzę, żeby znowu się rozeszli, a ona jest naprawdę dobrą reporterką, więc nie widzę, żeby kończyła tę historię w miejscu znacznie różniącym się od tego, w którym jest teraz: czołowa reporterka Daily Bugle w związku z Peterem.

Jednak jedna rzecz do zauważenia jest to, że Harry jest jej najlepszym przyjacielem, jak również Peter. Będzie miała tyle samo emocjonalnych inwestycji w jego zdrowie i bezpieczeństwo, co Peter, więc możliwe, że jej stawki będą znacznie bardziej osobiste niż w pierwszej grze.

Nie sądzę, że Insomniac ją uśmierci; Peter stracił już rodziców, wujka i ciotkę, więc MJ jest jego jedyną bliską osobą, która jeszcze się ostała. Jeśli mieliby ją uśmiercić, to z pewnością byłoby to zapisane na nieuniknione Spider-Man 3 gra wideo.

Taskmaster

Taskmaster w grze

Taskmaster miał tylko niewielką rolę w pierwszej grze, pojawiając się, aby przetestować umiejętności Spider-Mana i ocenić, czy jest on wystarczająco dobry, aby dołączyć do tajemniczej, cienistej organizacji, którą reprezentował (organizacji, która płaciła siedmiocyfrowe wynagrodzenie). Byłoby zaskakujące, gdyby ta organizacja nie pojawiła się w Spider-Man 2 chyba, że Insomniac chciało dalej się z nim droczyć, żeby mógł zająć centralne miejsce w trzeciej grze.

Czym może być ta organizacja? W historii widzieliśmy już AIM, zlecające prace Otto przed jego transformacją. Czy to mogą być ludzie, którzy zatrudnili Taskmastera? Z całą pewnością pasują do rachunku jako mroczna organizacja z wątpliwą moralnością. HYDRA to kolejna możliwość, a może to SHIELD lub SWORD?

Trudno mi uwierzyć, że ci dwaj ostatni są w stanie zapłacić takie wynagrodzenie, natomiast HYDRA wydają się zbyt wielcy, by Spider-Man mógł sobie z nimi poradzić na własną rękę, więc AIM wydaje mi się najbardziej prawdopodobne teraz, gdy Roxxon został już rozprawiony w Miles Morales.

Miejmy nadzieję, że zobaczymy Taskmastera, który powróci w większej roli w Spider-Man 2, choć co prawda trudno stwierdzić, gdzie on pasuje.

Czarny Kot

Black Cat i Spider-Man

Jako wielki fan Black Cat, byłem zachwycony, gdy zobaczyłem, że pojawiła się właściwie w DLC pierwszej gry, po tym jak była teasingowana w głównej grze. Bardzo chciałbym zobaczyć jej powrót w Spider-Man 2, choć nie jestem do końca pewien, jak by pasowała, biorąc pod uwagę, że prawie zawsze komplikuje życie miłosne Pete’a, kiedy to robi. Pete jest w bardzo dobrym miejscu z Mary Jane w tej chwili, więc wydaje się mało prawdopodobne, że będzie kuszony.

Bardzo chciałbym zobaczyć jej powrót w jakimś zadaniu pobocznym, ponieważ jej ostatnie pojawienie się w finałowym DLC pierwszej gry było w najlepszym wypadku przelotne, ale przyznaję, że nie jestem pewien, jak ona pasuje do wszystkiego innego, co się dzieje. Może mogłaby zostać zatrudniona przez tajemniczych pracodawców Taskmastera?

Doctor Octopus

Doctor Octopus i Spider-Man

Nie bardzo widzę Otto odgrywającego dużą rolę w sequelu, ponieważ jego arc rozegrał się całkiem dobrze w pierwszej grze, ale oczywiście wiemy, że Doc Ock często powraca, aby walczyć ze Spider-Manem ponownie i ponownie. Jako jedyny złoczyńca, który zna tożsamość Petera, stanowi stałe zagrożenie dla jego sposobu życia.

Może być tak, że Peter przychodzi do Otto, aby uzyskać jego naukową opinię na temat tego, jak wyleczyć Harry’ego, ale myślę, że takie cameo to najwięcej, co dostaniemy od niego w Spider-Man 2. Może jeszcze raz będziemy z nim walczyć w threequelu.

The Prowler

Wątpię, żeby Prowler odegrał dużą rolę w Spider-Man 2, biorąc pod uwagę, że jego najbardziej pamiętna historia jest częścią originu Milesa, a to dostaliśmy już w Miles Morales. Został zamknięty na końcu tej gry, choć na zmniejszonym wyroku w zamian za przerzucenie się na Roxxona. Mógłbym zobaczyć go uwolnionego w połowie sequela i oferującego Milesowi pomoc w walce z Kravenem, Venomem, czy czymkolwiek innym zagrażającym Harlemowi i reszcie NYC. Alternatywnie, mógłbym również zobaczyć go w głębsze kłopoty z jakimś innym złoczyńcą.

Wujek Aaron mógłby również odegrać ważną rolę w ratowaniu Milesa, jeśli jego siostrzeniec rzeczywiście skończy na związaniu się z symbiontem i zdobyciu czarnego kombinezonu, choć co prawda spodziewam się, że to Peter będzie tu najbardziej wpływową postacią (poza matką Rio oczywiście).

Pozostali supervillini w „The Raft

O ile nie spodziewam się, by którykolwiek z supervillinów przebywających obecnie w The Raft był szczególnie ważny dla fabuły (poza Martinem Li i może Kingpinem), to jednak w pierwszej grze otrzymali oni niewielką rolę, a niektórzy z nich przez krótki czas tworzyli nawet Złowieszczą Szóstkę. Nie spodziewam się, byśmy ponownie zobaczyli Electro, Vulture, Rhino, Scorpiona czy Tombstone’a, ale kto wie?

Mogliby łatwo wyskoczyć na szybką walkę z bossem lub dwoma, jeśli historia tego wymaga, choć nie wiem jak, chyba że nastąpi kolejny wyłom z The Raft. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo czułbym się trochę zbyt znajomo w stosunku do wydarzeń z pierwszej gry.

Screwball

Nope. Proszę, nie wciskaj nam znowu Screwballa na siłę, Insomniac. Po prostu nie.

Miejmy nadzieję, że nie minie zbyt wiele czasu, zanim zobaczymy jeszcze jakiś materiał z Spider-Man 2, a wraz z nim kilka kolejnych wskazówek co do tego, co kryje ta historia.

Josh jest ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen, superbohaterów i gier wideo. Większość czasu spędza zastanawiając się, kto wygrałby w walce pomiędzy Bobą Fettem a Star Lordem.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *