0 0
Read Time:2 Minute, 23 Second

Drugi mutant w MCU potwierdzony?

Captain America: New World Order wprowadzi Sabrę, izraelskiego superszpiega, który potencjalnie może być drugim mutantem MCU – ekscytująca możliwość

Kapitan Ameryka: Nowy Porządek Świata wprowadzi Sabrę, tajną agentkę, która może być drugim mutantem Marvela. Mutanci są teraz oficjalnie częścią MCU, z najlepszym przyjacielem Kamali Khan, Bruno, ujawniając, że posiada genetyczną anomalię, która pozwoliła jej wchłonąć energię Noor i uzyskać supermoce. W szczególności użył on słowa „mutacja;” na wypadek, gdyby widzowie nie dostali podpowiedzi, Marvel zagrał riff na klasycznej melodii przewodniej do X-Men: The Animated Series.

To naturalnie doprowadziło do intensywnych spekulacji na temat tego, kiedy Marvel wprowadzi kolejnego mutanta. She-Hulk: Attorney at Law zawierał już wyraźny ukłon w stronę Wolverine’a, z artykułami prasowymi o barowym awanturniku z metalowymi pazurami. Mimo to, wobec braku zapowiedzi i szczegółów obsady, minie pewnie jeszcze trochę czasu, zanim Marvel zabierze się za jakiegoś mainstreamowego X-Mena. W międzyczasie Kevin Feige od dawna obiecuje, że skupi się na postaciach X-Men, które nie są „marquee names”.

Related: Every Upcoming Marvel Cinematic Universe Movie & TV Show In Development

Panel Marvel Studios na D23 potwierdzony Kapitan Ameryka: New World Order wprowadzi postać o imieniu Sabra. Ona idealnie pasuje do tego, co zapowiada się na thriller szpiegowski w stylu m.in. Kapitan Ameryka: Zimowego Żołnierza, ponieważ w komiksach Ruth Bat-Seraph jest czołową agentką Mossadu (izraelskich służb specjalnych). Co ważniejsze jednak, jest mutantką posiadającą wszystkie moce superżołnierza, a także moc przekazywania innym energii życiowej i niskopoziomowych supermocy. Sabra jest postacią związaną z X-Men, która nawet pracowała z nimi w terenie, ale przecierała też szlaki z innymi superbohaterami Marvela.


Czy Sabra będzie mutantem w MCU?

Całkiem możliwe, że Sabra będzie nie-mutantem w MCU. Black Widow technicznie występował również mutant, Ursa Major, ale brakowało mu mocy; istnieje więc precedens, że Marvel wprowadza nadludzkich szpiegów, ale pozbawia ich zdolności, bo są zbędni dla fabuły. Kluczowa różnica polega jednak na tym, że. Black Widow wydana zanim Marvel był gotowy na wprowadzenie mutantów. Z kolei Sabra debiutuje w MCU w maju 2024 roku, kilka lat po tym, jak po raz pierwszy usłyszano w MCU riff z X-Men. Oznacza to, że jest całkowicie możliwe, że Sabra będzie mutantem.

The Falcon & The Winter Soldier wydawał się ustawiony Captain America: Nowy Porządek Świata, z naciskiem na próby odtworzenia przez Power Broker serum super-żołnierza. Mutacyjne moce Sabry sprawiłyby, że dobrze pasowałaby do takiego łuku, ponieważ obejmują one zdolność do przyznawania mocy innym. Możliwe, że będzie odgrywała podobną rolę do Black Widow w Captain America: The Winter Soldier, który zasadniczo pełnił rolę sidekicka Steve’a Rogersa. Nic nie wskazuje na to, że Sebastian Stan ponownie wcieli się w rolę Bucky’ego Barnesa w Captain America: New World Order – wydaje się, że przeszedł do Thunderbolts zamiast – więc Sam Wilson prawdopodobnie będzie potrzebował folii. Sabra mogłaby być idealnym dopasowaniem, niezależnie od tego, czy jest mutantem, czy nie.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *