0 0
Read Time:2 Minute, 10 Second

Flash vs Green Lantern CDA

Batman zawsze lubił Flasha i żywił animozje do Green Lantern, ale pierwsze spotkanie Barry’ego i Hala może wyjaśnić dlaczego Bruce woli tego pierwszego bohatera.
Pomimo swojej reputacji samotnika, Batman w rzeczywistości ma kilka bliskich więzi ze swoimi kolegami z Ligi Sprawiedliwości. Oprócz przyjaźni z Supermanem, Bruce Wayne wykazał sympatię do Flasha. Jednak Batman miał problemy z nawiązaniem podobnych więzi z bohaterami takimi jak Green Lantern. O ile Bruce był w stanie utrzymać profesjonalne relacje zawodowe z takimi postaciami jak John Stewart i Kyle Rayner, to inne Latarnie, takie jak Guy Gardner, szczególnie dały mu się we znaki. Jednak największym cierniem w boku Batmana, dłużej niż jakikolwiek inny ring-slinger, był zawsze Hal Jordan.

Co jednak przyczyniło się do tego, że Green Lantern znalazł się po złej stronie Batmana? Odpowiedź może pochodzić z jednego z najwcześniejszych team upów pomiędzy Barrym Allenem i Halem. W historii „The Quick and the Green” autorstwa Briana Buccellato i Sami Basri w. Flash Annual #2, Flash i Green Lantern wspominają swój pierwszy team up sprzed pięciu lat, kiedy obaj bohaterowie byli na początku swojej superbohaterskiej kariery. Grupy osieroconych dzieci znikają w całym kraju i Barry rozpoczyna własne dochodzenie w sprawie dziwnych zdarzeń. Po mapowaniu ciągu porwań, Barry dedukuje, gdzie sprawcy zaatakują następny i zaczyna stakeout w domu grupy. Niestety, Flash nie jest jedynym, który pracuje nad sprawą i Green Lantern pojawia się jasno oświetlając noc. Oskarża Barry’ego o bycie porywaczem i zabezpiecza Barry’ego do przesłuchania go na miejscu.

Gdzie zobaczyć Flash cały film?

Nie trzeba dodawać, że detektywistyczna praca Green Lanterna ma pewne wady. Pomijając zatrzymanie Barry’ego bez żadnego innego powodu niż bycie w pobliżu schronu, Hal zdradza pozycję Flasha i sprawia, że obaj są celem, zwłaszcza że Green Lantern nalega na krzyczenie, aby zrobić punkt. Prawie wszystko w metodach Hala jest przeciwieństwem tego, co zrobiłby ktoś taki jak Batman, co może być powodem, dla którego Caped Crusader po prostu nie może znieść tego bohatera.

Batman nie dostał monidła World’s Greatest Detective za nic. Jego taktyka jest sumą różnych treningów, które przechodził przez dekady, a taktyki, których się nauczył, zazwyczaj wymagały cierpliwości i poświęcenia. Tego typu rzeczy są sprzeczne z preferowaną przez Zieloną Latarnię metodą, która polega na wejściu z bronią w ręku i gotowości do walki. Batman zdaje sobie sprawę z tego, że praca nad przypadkiem często wymaga ostrożności, by osiągnąć pożądane rezultaty. Flash wie, że koła sprawiedliwości są powolne i pośpiech nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Batman potrafi docenić kogoś takiego jak np. Flash robi rzeczy zgodnie z książką, ale po prostu nie może wytrzymać Green Lantern’s preferencja do działania w bardziej impulsywny sposób.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *