0 0
Read Time:2 Minute, 18 Second

Lee Jung-jae odebrał nagrodę dla wybitnego aktora w serialu dramatycznym.

Po tym jak został pierwszym nieanglojęzycznym serialem, który został nominowany do kilku najważniejszych amerykańskich nagród telewizyjnych, Squid Game zapewniła sobie miejsce w historii Emmy w poniedziałek, 12 września, kiedy Lee Jung-jae zabrał do domu nagrodę dla Wybitnego Aktora w serialu dramatycznym. Zwycięstwo to oznacza, że po raz pierwszy w historii nagród Emmy azjatycki aktor wygrał w tej kategorii za rolę nieanglojęzyczną.

„Dziękuję tak bardzo dziękuję. Po pierwsze, chciałbym podziękować Bogu ponad wszystko. Dziękuję The Television Academy” – powiedział w swojej mowie akceptacyjnej. „Dziękuję Netflixowi i dziękuję reżyserowi za to, że realistyczne problemy, z którymi wszyscy się borykamy, ożyły tak kreatywnie na ekranie dzięki świetnemu scenariuszowi i niesamowitym wizualizacjom. Dziękuję. Dziękuję zespołowi Squid Game. Dziękuję wszystkim oglądającym w Korei. Dziękuję.”

Squid Game’triumf poniedziałkowej nocy przyniósł serialowi całkowitą liczbę Emmy do sześciu po tym, jak odebrał cztery Creative Arts Emmys wcześniej w tym miesiącu (był nominowany do 14 Emmys w sumie).

Reżyser i twórca serialu Hwang Dong-hyuk zabrał do domu nagrodę za Outstanding Directing for a Drama Series za wywołujący niepokój odcinek pilotażowy „Red Light, Green Light”. Lee Yoo-mi zdobyła nagrodę Emmy dla Wybitnej Aktorki Gościnnej w Serialu Dramatycznym, podczas gdy serial wygrał również za Wybitną Scenografię dla Narracyjnego Programu Współczesnego, Wybitne Specjalne Efekty Wizualne w Pojedynczym Odcinku oraz Wybitną Kaskaderkę.

Squid Game, co należy zaznaczyć, był jednym z dwóch nieanglojęzycznych seriali nominowanych w tym roku, przy czym Apple TV+’s Pachinko odbierając nominację za Outstanding Main Title Design (przegrała z m.in. Severance). Podczas gdy Squid Game oraz Pachinko są pierwszymi nieanglojęzycznymi programami, które zdobyły uznanie Emmy, inne nieamerykańskie programy – jak np. brytyjski Downton Abbey i kanadyjskich Schitt’s Creek – były nominowane i zdobywały nagrody w przeszłości

Po pojawieniu się niemal dokładnie rok temu (serial miał premierę 17 września 2021 roku), Squid Game stała się natychmiastowym globalnym hitem i najpopularniejszym serialem Netflixa wszech czasów. Według serwisu streamingowego, w ciągu 28 dni od premiery serial zgromadził 1,65 miliarda godzin oglądania, co ponad dwukrotnie przewyższa łączną liczbę godzin oglądania drugiego najczęściej oglądanego serialu Netflixa, Bridgerton (625 milionów godzin w ciągu swoich pierwszych 28 dni). Nic dziwnego, Squid Game została odnowiona na drugi sezon wcześniej tego lata.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *