0 0
Read Time:3 Minute, 40 Second

Thor: Miłość i grom cały film i jak go zobaczyć

W 2. sezonie The Boys widziano, jak Butcher staje się ojcem dla syna swojego nemesis Homelandera, Ryana. Thor: Love and Thunder powtarza ten twist z Thorem i Miłością.


Ostrzeżenie o treści: poniższy artykuł zawiera dyskusje o przemocy seksualnej

Amazon’s The Boys już ściągnięty Thor 4’s Love twist jeszcze w drugim sezonie serialu. Jako parodia całego gatunku superbohaterów, The Boys zapożyczenia zarówno z DC jak i Marvela. W tym konkretnym przypadku jednak, The Boys zrobili to pierwsi.

Po tym jak Thor i Jane pokonali Gorra w Thor: Miłość i Grom, Gorr został zainspirowany miłością Thora i Jane, więc zamiast ludobójstwa wszystkich bogów, życzył sobie powrotu córki. Po śmierci Gorra, Thor zobowiązał się do opieki nad córką swojego wroga, Love, która otrzymała boskie moce od samej Eternity. To mocno odzwierciedla to, co działo się w The Boys powrót w 2020 roku. W . The Boys sezon 2, odcinek 8 „What I Know”, kiedy Stormfront zaatakował Beccę, Ryan Butcher odparł się laserami na oczy, które trwale zraniły Stormfronta, ale także zabiły jego matkę, Beccę. To był początek on-and-off relacji ojciec-syn między Butcherem i Ryanem w The Boys sezon 3, gdyż Ryan wybrał wtedy bycie z Butcherem zamiast ze swoim biologicznym ojcem, Homelanderem.

The Boys nie tylko zrobił to dwa lata wcześniej niż Thor 4, seria zrobiła to również w lepszy sposób. Aby być uczciwym, podkreśla to nieodłączne zalety formatu serialu nad połączonymi filmami, jeśli chodzi o długoformatowe opowiadanie historii. Podczas gdy MCU obejmuje teraz seriale, główna fabuła wciąż rozgrywa się w wielu filmach, a nawet fazach – tylko po to, by osiągnąć ten sam poziom rozwoju postaci, który The Boys może osiągnąć w jednym sezonie. Oprócz pokazania, gdzie seriale mogą być silniejsze od filmów, jest to również przykład tego, jak dobrze wykonana satyra może zaowocować znacznie bardziej wciągającymi historiami niż „real thing”.


Dlaczego Ryan Butcher z The Boys jest lepszy niż Thor 4

Butcher z The Boys lepszy niż Thor?

W porównaniu do relacji Butchera i Ryana w The Boys, podróż Thora, aby stać się ojcem Love, jest dwuwymiarowa. Thor zobowiązujący się do wychowania córki Gorra – Love – której ojciec prawie zdołał zabić Thora i to, co pozostało z jego rodziny – jest jednym z pojedynczych, najbardziej chwytających za serce momentów w historii MCU. Rzeczywiście, Thor pozwolił Gorrowi wskrzesić córkę i odkupić swoje winy nie tylko kosztem uratowania Jane, ale także pomimo tego, że Gorr zabił już niezliczoną ilość ludzi. Ten twist pokazuje właśnie, jak bardzo Bóg Gromu dojrzał przez lata i że nie zapomniał o swoim podstawowym obowiązku jako Mściciel. Nie jest to jednak wystarczające, by przebić sposób, w jaki The Boys ciągnął ten sam twist pierwszy.

Podczas gdy istnieje wiele paraleli między poświęceniem Thora i Rzeźnika, backstory Billy’ego Rzeźnika jest w rzeczywistości bardziej porównywalne do zniuansowanego pochodzenia Gorr the God Butcher niż prostego łuku postaci Thora. Rola Butchera jako antybohatera i ewolucja Thora jako tradycyjnego superbohatera są w zasadzie tym, co determinuje potencjał zarówno Love’a, jak i Ryana. Love jest produktem odkupienia Gorra i heroizmu Thora, a także jest wyraźnie ustawiony jako nowy bohater. Tymczasem, jako produkty przemocy Homelandera wobec Becci, zarówno Butcher, jak i Ryan mają równy potencjał, by stać się bohaterami lub złoczyńcami.

Chociaż zarówno Rzeźnik, jak i Thor adoptujący potomstwo swoich złoczyńców są godnymi pochwały aktami dobroci, Rzeźnik zrobił to pomimo swojej pogardy dla każdego z supermocami, co jest bardzo podobne do nienawiści Gorra do wszystkich bogów. Ponadto, podczas gdy Thor musiał poświęcić Jane i spojrzeć w przeszłość na pochodzenie Love’a w Thor: Love and Thunder kończąc, Butcher musiał spojrzeć obok nie tylko natury Ryana, ale także tego, jak Ryan przypadkowo zabił Beccę.

Oprócz tego, że zrobił to jako pierwszy, The Boys’ Ryan twist był znacznie bardziej zaskakujący i wiązał się ze znacznie wyższą stawką. Nawet jeśli twist z Miłością nie wydarzył się w m.in. Thor: Miłość i Grom kończąc, Thorowi nigdy nie groziło, że stanie się złoczyńcą lub nawet tylko mniejszym Avengerem. Tymczasem Butcher adoptował Ryana nie tylko po to, by zachować pamięć o Becce, ale także po to, by Ryan (i on sam) nie zmienił się w kolejnego Homelandera. Koniec końców, to właśnie dlatego przyszłość Love’a w MCU jest znacznie mniej pociągająca w porównaniu z nieprzewidywalną przyszłością Ryana Butchera w The Boys.

Dołącz do Amazon Prime – Oglądaj tysiące filmów & TV Shows Anytime

Start Free Trial Now Chcesz więcej The Boys artykuły? Sprawdź nasze niezbędne treści poniżej…

Kluczowe daty wydania

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *