0 0
Read Time:1 Minute, 30 Second

Magnolia Pictures nabyła północnoamerykańskie prawa do weneckiego hitu Blue Jean, debiut reżyserski Georgii Oakley, w którym występuje Rosy McEwen, i planuje wydać go w przyszłym roku.

Blue Jean zdobył wenecką nagrodę Giornate degli Autori People’s Choice Award, a jego akcja rozgrywa się w 1988 roku w Wielkiej Brytanii, gdzie konserwatywny rząd Margaret Thatcher zamierza uchwalić ustawę piętnującą gejów i lesbijki.

To zmusza Jean (McEwen), zamkniętą w sobie nauczycielkę gimnastyki, do prowadzenia podwójnego życia, a pojawienie się nowego ucznia wywołuje kryzys, który rzuci wyzwanie Jean do jej rdzenia. „Blue Jean jest jak piękna wyspa na morzu obecnej twórczości filmowej” – powiedział w oświadczeniu prezes Magnolia Pictures, Eamonn Bowles. „Georgia Oakley wykazuje się dotykiem mistrza, a występ Rosy McEwen jest niczym innym jak żarliwym”.

Scenariusz i reżyseria: Oakley, Blue Jean jest produkowany przez Kleio Films Hélène Sifre, przy wsparciu BBC Film i BFI, we współpracy z Great Point Media. „Widząc, jak publiczność reaguje na Blue Jean w Wenecji był tak szczególnym momentem dla naszego zespołu” – powiedział Oakley. „Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani, aby dołączyć do spisu nowych głosów Magnolia Pictures i pracować razem, aby dostarczyć film do północnoamerykańskich widzów”.

Umowa była negocjowana przez Magnolia executive vp Dori Begley i senior vp of acquisitions John Von Thaden, z Fabienem Westerhoffem w Film Constellation działającym w imieniu twórców.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *