0 0
Read Time:1 Minute, 59 Second

Reżyser House of the Dragon Miguel Sapochnik

Duże wstrząsy wewnątrz Domu Smoka, ponieważ Games of Thrones weteran Miguel Sapochnik opuszcza serial po pracy nad 1. sezonem jako co-showrunner i reżyser.

The Hollywood Reporter złamał wiadomość w środę, podając „trzy wyczerpujące lata wysiłku” jako jedyny powód odejścia Sapochnika. House of the Dragon współtwórca Ryan Condal będzie teraz pełnił funkcję jedynego showrunnera serialu i nadal będzie ściśle współpracował ze współtwórcą George’em R.R. Martinem.

Sapochnik niedawno zawarł umowę first-look z HBO, aby rozwijać nowe projekty i pozostanie producentem wykonawczym na czas trwania serialu. Wydał oświadczenie, aby ogłosić swoje odejście:

„Praca w ramach. Thrones universe przez ostatnie kilka lat było zaszczytem i przywilejem, zwłaszcza spędzenie ostatnich dwóch z niesamowitą obsadą i ekipą House of the Dragon… Jestem tak dumny z tego, co osiągnęliśmy z pierwszym sezonem i zachwycony entuzjastyczną reakcją naszych widzów. Decyzja o kontynuacji była niezwykle trudna, ale wiem, że jest to dla mnie właściwy wybór, zarówno pod względem osobistym, jak i zawodowym. W tym momencie jestem jednak głęboko pocieszony, że Alan dołączy do serialu. To osoba, którą znam i szanuję od dawna, i wierzę, że ta cenna seria nie mogłaby być w bezpieczniejszych rękach. Cieszę się, że mogę pozostać częścią HBO i House of the Dragon rodzina i oczywiście życzę Ryanowi i jego zespołowi sukcesów i wszystkiego najlepszego z sezonem drugim i kolejnymi.”

Rzeczywiście, Gra o Tron reżyser Alan Taylor, który stał za sterami dwóch wielkoekranowych projektów franczyzowych w. Thor: Mroczny Świat oraz Terminator: Genisys, powraca do Westeros w 2. sezonie House of the Dragon. HBO trzyma Thrones weteranów w zasięgu ręki, i jak na razie wygląda na to, że to podejście się opłaca. Taylor o swoim powrocie powiedział co następuje:

„To przyjemność i zaszczyt być z powrotem w HBO, zanurzając się w świecie Targaryenów. Nie mogę się doczekać bliskiej współpracy z Ryanem jako House of the Dragon rośnie w drugi sezon. Ryan, Miguel i George rozpoczęli niezwykłą historię, w bogatym i fascynującym świecie. Powrót do Westeros będzie ogromnym przedsięwzięciem i nie mogę się doczekać tego wyzwania.”

Ruch przychodzi po piętach premiery serii – wyreżyserowanej przez Sapochnika – która dostarczyła 25 milionów widzów w ciągu pierwszego tygodnia od wydania i zdobyła szybkie odnowienie. Drugi odcinek w ostatnią niedzielę zyskał nieco więcej widzów, zamiast ich stracić. Sapochnik wyreżyserował jeszcze dwie godziny (odcinki szósty i siódmy) w debiutanckim sezonie.

Możecie przeczytać naszą recenzję pierwszych sześciu odcinków (z dziesięciu ogółem) House of the Dragon tutaj:

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *