0 0
Read Time:1 Minute, 55 Second

Pierwszy zwiastun filmu Stevena Spielberga pt. The Fabelmans wpuszcza widzów w świat cudów.

Półbiograficzny film Universalu, którego współautorem jest Tony Kushner, opowiada o wczesnym życiu Spielberga, a w rolach głównych występują Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen i Gabriel LaBelle.

„Filmy są marzeniami, których nigdy nie zapomnisz”, voiceover otwiera zwiastun, jak ujęcia grają Sammy Fabelman, oparte na Spielbergu, badając, jak działa kamera filmowa po wprowadzeniu do jednego przez jego mamę (Williams).

W miarę trwania ponad dwuminutowego spojrzenia na film, widzowie zyskują poczucie, że Fabelmanowie mają podział wśród swojej rodziny. „To naukowcy kontra artyści” – mówi Mitzi grana przez Williams. „Sammy jest w mojej drużynie, bierze się za mnie”.

Williams mówi Burtowi Dano, że nie wspiera kreatywnego umysłu Sammy’ego. „Odrzucasz to, co robi, jest zabawne lub pomysłowe,” mówi. „Mógłbyś sobie pozwolić na bycie trochę zachęcającym”.

W trakcie zwiastuna, Sammy przechodzi tam i z powrotem pomiędzy uczynieniem swojej matki i ojca dumnymi, z jego wujkiem, granym przez Rogena, mówiącym mu, że jeśli przestanie robić filmy, to złamie serce jego mamie.

Po Fabelmanowie miał premierę na TIFF, Spielberg i jego obsada usiedli do Q&A na temat filmu, przy czym filmowiec wyjaśnił, że pandemia jest tym, co sprawiło, że zdał sobie sprawę, że jest gotowy, aby opowiedzieć swoją historię – choć jej nieco fabularyzowaną wersję.

„Pamiętam, że w miarę jak wzrastała liczba ofiar śmiertelnych, wciąż oglądaliśmy relacje z tego, co działo się w całym kraju i na świecie, a ja wciąż myślałem: 'Co to będzie oznaczać dla ludzkości? Jak daleko ta pandemia nas zaprowadzi?” – powiedział. „I myślałem, że jeśli mam opowiedzieć historię, którą zawsze chciałem opowiedzieć o dojrzewaniu w tej bardzo wyjątkowej rodzinie z bardzo wyjątkową matką i ojcem, to może to być najlepszy moment.”

The Fablemans trafi do kin 11 listopada.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *