0 0
Read Time:3 Minute, 37 Second

The Swearing Jar reżyserka Lindsay MacKay otwiera się na temat doświadczenia bliskiego śmierci, które nigdy nie pojawiło się w rozmowach z producentami filmu indie podczas rozmowy o reżyserię dramatu romantycznego, w którym występują Adelaide Clemens i Suits gwiazda Patrick J. Adams i ma swoją światową premierę w ten weekend na Festiwalu Filmowym w Toronto.

Ponieważ sztuka naśladuje życie, jedna z głównych postaci filmu ma tętniaka mózgu, a sama MacKay zbliżyła się do śmierci w 2017 roku, gdy była hospitalizowana z powodu traumatycznego urazu mózgu. „Wow, to jest wszechświat mówiący mi, że powinienem iść za tym”, MacKay powiedział The Hollywood Reporter o swojej reakcji na przeczytanie oryginalnego scenariusza filmowego do The Swearing Jar autorstwa Kate Hewlett.

Reżyser nigdy nie zobaczył tego przysłowiowego białego światła, ale MacKay wciąż ma żywe wspomnienia o własnym tętniaku mózgu, który niczym piorun w głowę powalił ją, gdy sprintowała na bieżni w domu rodziców, odwiedzając ich w rodzinnej Kanadzie.

MacKay przeżyła poważny uraz mózgu, ponieważ ratownik medyczny utrzymywał ją na podtrzymaniu życia przez rurkę do oddychania w karetce, dopóki nie mogli jej zabrać na oddział intensywnej terapii, gdzie leżała w śpiączce przez kilka dni.

„[The doctors] powiedział moim rodzicom, że to naprawdę poważna sytuacja i jeśli jest ktoś, kto potrzebuje się pożegnać, powinien zostać poinformowany” – wspominał MacKay.

W końcu doszła do siebie, na tyle, że zdecydowała się na reżyserię The Swearing Jar, , który podąża za aspirującą singer-songwriterką Carey, graną przez Clemensa, która zakochuje się w Owenie, lokalnym urzędniku księgarskim (Douglas Smith), nawet jeśli jest żonaty z Simonem, granym przez Adamsa.

Ale MacKay pozostał tight-lipped nad jej urazem mózgu podczas stawiania się na koncert, ponieważ, być może przeżyła doświadczenie bliskie śmierci, ale jej lekarze ostrzegli MacKay, że może nigdy nie wyreżyserować filmu ponownie.

„Powiedziano mi, kiedy byłam w szpitalu, że nigdy nie będę mogła wrócić do kariery. A ja oczywiście pomyślałam, że nie będę w stanie zrobić tego ponownie” – powiedziała MacKay, która ukończyła Amerykański Instytut Filmowy i miała premierę swojego pierwszego filmu, Wet Bum, na TIFF w 2014 roku.

„W moim życiu było wiele zmian, ale wiedziałem, że moje [creative] smak wciąż tam był. Moja pasja do opowiadania historii wciąż tam była. I te dwie rzeczy były siłą napędową w moim życiu” – dodała. Po tym jak MacKay podpisał kontrakt na reżyserię The Swearing Jar, powiedziała swojej obsadzie, wśród której jest Kathleen Turner.

Pewnego dnia jedna z producentek filmu, Jane Loughman, powiedziała, że wiedziała o osobistym kryzysie zdrowotnym, z którym borykał się MacKay, ale nie o tym, że dotyczył on wylewu krwi do mózgu ściśle związanego ze scenariuszem i narracją filmu.

„Więc byliśmy wszyscy, 'Wow, chyba to ma być’,” zrelacjonowała.

MacKay mówi o reżyserii The Swearing Jar, pod pewnymi względami było łatwiejsze niż walka o swoje życie w szpitalu. „To, co pokonałam, pod względem moich fizycznych i psychicznych możliwości, było oczywiście o wiele trudniejsze niż wyzwanie, jakim było nakręcenie filmu” – upierała się.

A jednak wyreżyserowanie filmu jest swoją własną górą do zdobycia. „Jest tak wiele czynników w grze. Jest tyle rzeczy, które mogą pójść źle, raz za razem. W porównaniu z tym, tak, czują się jak małe bitwy. Ale ponieważ tak bardzo pasjonuje mnie robienie filmów, są one dla mnie naprawdę ważne” – wyjaśnia MacKay.

I, jak ona dostaje ustawiony do wyświetlania jej drugi film z światową premierą w Toronto w ten weekend, MacKay będzie otoczony przez jej rodzinę i przyjaciół. W tym jej ojciec, który podniósł ją z podłogi piwnicy w tym fatalnym dniu, aby MacKay do lokalnego szpitala w czasie, aby uratować jej życie, i który, wraz z matką, obawiał się, że mogą być osobiście opieki dla ich dotkniętej córki do końca życia.

„Wrócić, i to z filmem, który ma Kathleen Turner, która jest gwiazdą dla wszystkich, ale to jest szczególnie mind-blowing dla nich. Jako rodzice, na wielu poziomach, są bardzo dumni,” powiedział MacKay.

Festiwal Filmowy w Toronto trwa do 18 września.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *