0 0
Read Time:2 Minute, 1 Second


Trasa powrotów Elvisa trwa.

Z Baz Luhrmann’s Elvis potwierdzając swój status bonafide hitu, przekraczając granicę 150 milionów dolarów w kraju, rozgrzewa się kolejny projekt fabularny o Elvisie.

Historia Priscilli Ann Presley, która poślubiła Elvisa Presleya, dostaje leczenie biograficzne dzięki uprzejmości filmowca Sofii Coppoli i A24.

Coppola napisała scenariusz i wyreżyseruje projekt pt. Priscilla, w którym wystąpi Cailee Spaeny jako pani Presley. Jacob Elordi, jedna z gwiazd m.in. The Kissing Booth , jak również Euforia, sportretuje króla rock’n’rolla.

Filmowanie rozpoczyna się w Toronto tej jesieni.

Projekt oparty jest na pamiętniku Priscilli Presley Elvis and Me. Presley miała tylko 14 lat i mieszkała w Niemczech, kiedy poznała Elvisa, wtedy 23, na imprezie w 1959 roku. Jej surowi rodzice niechętnie poddawali się uporowi gwiazdora, a młoda dziewczyna w końcu wprowadziła się do posiadłości Graceland. Pobrali się w 1967 roku, a rok później urodziła im się jedyna córka, Lisa Marie Presley.

Zaloty i małżeństwo były zmarnowane przez wiele niewierności Elvisa, a Priscilla miała własne romanse, w tym jeden z instruktorem karate, który ostatecznie doprowadził do końca małżeństwa. Elvis był również kontrolujący i tłumił wszelkie jej ambicje zawodowe.

Po śmierci Elvisa, Presley come to control the estate and it was her acumen that turned Graceland into a tourist attraction and created Elvis Presley Enterprises.

Coppola, Youree Henley, Lorenzo Mieli z The Apartment, a Fremantle Company, oraz American Zoetrope wyprodukują film. The Apartment, a Fremantle Company i Sony’s Stage 6 Films sfinansują film.

A24 zajmie się dystrybucją w Ameryce Północnej. Vision Distribution zajmie się dystrybucją we Włoszech, a następnie stanie się wyłącznością Sky, natomiast Stage 6 Films/Sony Pictures International Releasing zajmie się dystrybucją w pozostałych częściach świata.

Coppola ponownie połączyła się ze swoimi wieloletnimi współpracownikami ekranowymi, w tym reżyserem zdjęć Philippe Le Sourd, projektantką kostiumów Stacey Battat, montażystką Sarah Flack i projektantką produkcji Tamarą Deverell. Projekt jest trzecią współpracą Coppoli z A24, po filmach On the Rocks oraz The Bling Ring.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *