Avengers: The Kang Dynasty znalazło swojego scenarzystę w postaci Jeffa Lovenessa, który wcześniej współpracował z Marvel Studios przy nadchodzącym Ant-Man and the Wasp: Quantumania.
Deadline przekazał informację, że Loveness został wybrany do napisania bezpośredniej kontynuacji swojego opowiadania w Quantumania, w którym prominentnie pojawi się Kang the Conquerer (grany przez Jonathana Majorsa) jako główny antagonista. Biorąc pod uwagę, że Kang jest podróżującym w czasie supervillainem z multiwersalnymi wariantami, ma to sens, aby pisarz, który ma uchwyt na to, gdzie postać ostatnio była, obsługiwał kolejną główną historię z nim w nim. Alternatywna wersja Kanga, znana tylko jako „He Who Remains”, została wcześniej wprowadzona pod koniec Loki Season One autorstwa scenarzysty Michaela Waldrona, który podobnie jak Loveness pracował m.in. Rick and Morty. Premiera filmu jest obecnie zaplanowana na 2 maja 2025 roku.
Loveness będzie współpracował z reżyserem Destinem Danielem Crettonem, który ma również wyreżyserować m.in. niezatytułowany sequel do Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni i wyprodukować wykonawczo film oparty na IP Marvel Comics Wonder Man (bez związku z Wonder Woman z DC Comics), zanim weźmie na siebie Avengers film. Dynastia Kang ma również prowadzić do szóstego Avengers film, Tajne wojny, którego premiera jest obecnie przewidziana na 7 listopada 2025 roku, czyli okazję, z której po raz pierwszy dwa Avengers filmy wydają w tym samym roku kalendarzowym. W przeciwieństwie do poprzednich par tj. Avengers filmy, z The Avengers oraz Avengers: Age of Ultron , którego autorem i reżyserem jest Joss Whedon, oraz Avengers: Infinity War oraz Avengers: Endgame jest pisane przez Christophera Markusa i Stephena McFeely’ego oraz reżyserowane przez Joe i Anthony’ego Russo, wybierane są różne zespoły kreatywne do obsługi dwóch ogromnych crossoverów. Nie wybrano jeszcze scenarzystów ani reżyserów do Avengers: Secret Wars, a Marvel postanowił nie mówić o żadnym z tych filmów na Disney D23 Expo.

Grant Davis jest wolnym pisarzem, który przez ponad siedem lat relacjonował wiadomości z dziedziny rozrywki. Jego artykuły często pojawiały się w Star Wars News Net, a także jak i inne strony związane z rozrywką. Jako ktoś, kto wychował się na Gwiezdnych Wojnach i filmów komiksowych, jest całkowicie zachwycony obecną erą gatunkowej rozrywki.