0 0
Read Time:1 Minute, 43 Second

Tokyo International Film Festival (TIFF) otworzy 24 października powojenny dramat Takahisy Zeze Fragments of the Last Will, natomiast Oliver Bill Hermanus’s Living, reinterpretacja klasyka Akiry Kurosawy, zakończy obrady 2 listopada.

Film Takahisy, oparty na prawdziwych wydarzeniach, opowiada historię japońskiego jeńca wojennego, który walczy o utrzymanie nadziei dla siebie i swoich współwięźniów w syberyjskim gułagu po klęsce swojego narodu w 1945 roku. Fragmenty Ostatniej woli gra Kazunari Ninomiya, były członek boysbandu Arashi.

Życie rozgrywa się w Wielkiej Brytanii w 1952 roku, w tym samym roku, w którym Kurosawa Ikiru, na którym jest oparty, został wydany. Bill Nighy gra sztywnego biurokratę, który po otrzymaniu szokujących wiadomości zostaje zainspirowany do zmiany swojego życia.

„Living to historia zwykłego człowieka, zredukowanego przez lata opresyjnej biurowej rutyny do cienistej egzystencji, który w jedenastej godzinie podejmuje najwyższy wysiłek, by zmienić swoje nudne życie w coś wspaniałego – w takie, o którym może powiedzieć, że zostało przeżyte w pełni” – powiedział dyrektor programowy TIFF Shozo Ichiyama.

Ze scenariuszem brytyjskiego powieściopisarza Kazuo Ishiguro, film miał premierę na Sundance w tym roku i został wybrany Sony Pictures Classics. Japońska dystrybucja będzie obsługiwana przez Toho, który wydał oryginał, sam zainspirowany powieścią Lwa Tołstoja.

TIFF przeniósł się w zeszłym roku ze swojej długoletniej bazy w kompleksie Roppongi Hills do dzielnicy Hibiya-Yurakucho-Ginza, gdzie w tym roku znów się rozpędzi. Festiwal dodaje dwa kolejne teatry w pobliskiej dzielnicy Marunouchi i współpracuje bliżej z lokalnymi władzami i organizacjami biznesowymi, aby pogłębić więzi z nowym miejscem.

Rynek treści TIFFCOM będzie działał w formacie online ponownie w tym roku od 25 do 27 października.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *